Ahlatlıbel Atatürk Parkı

0
469

Ahlatlıbel Atatürk Parkı

Ahlatlıbel, Ankara’nın sembolü olmuş ve hafta sonları yaklaşık 50bin ziyaretçiyi ağırlayan yemyeşil bir dünya. Bu yazımızda Ankara’nın en güzel piknik ve gezi yerlerinden biri olan Ahlatlıbel hakkında bilgiler vereceğiz.

Ahlatlıbel Atatürk Parkı

Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı İncek’te bulunan park, şehrin merkezinde olmasında rağmen şehirden kaçmaya olanak sunan en doğru adres. Birçok spor aktivitelerinin yapılabildiği bu güzel piknik alanında ne yazık ki mangal yakmak yasak. Özellikle yaz aylarında hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır.

İçeride restoranlar bulunmakla birlikte dilerseniz dışarıdan piknik malzemelerinizi de getirebilirsiniz. Park içerisinde mangal yakmak yasak ama bira satışı yapılıyor. Bu durum birçok halkı kadar bizim de akıl erdiremediğimiz bir durum. Tesis içerisinde hamburger, gözleme, tost gibi yiyeceklerin yanı sıra soğuk ve sıcak içeceklerde mevcut, fakat baştan söyleyelim fiyat normale oranla biraz pahalı.

Çimlerin üzerinde koşup eğlenebileceğiniz, uçurtma uçurabileceğiniz ve ailenizle huzurlu bir piknik yapabileceğiniz park sizlere doğanın huzur dolu kokusunu sunuyor.

180.000 metre kare ormanlık alan ve 23.300 metre kara çim alana sahip park 1.500 araçlık otoparka sahiptir. Parkın içerisinde 3 adet tenis kortu, 2 adet halı saha, 3 adet basketbol sahası ve 2 adet voleybol sahası bulunmaktadır. Bunların yanı sıra gokart pisti, golf sahası, koşu ve yürüyüş parkurları ve bisiklet yolu bulunmaktadır. Birçok kondisyon aletinin bulunduğu bu yerı 24 saat güvenlik kameraları ile korunmaktadır.

Ahlatlıbel Atatürk Parkı

Ahlatlıbel Atatürk Parkı Aktiviteleri

Hem spor hem eğlence imkânı sunan bu doğa harikası yer sizlere basketbol, tenis, golf oynama imkânı sunuyor. Gokart pisti ile keyifli zaman geçirebilir, dilerseniz trekking yapabilir ya da kondisyon aletleriyle spor yapabilirsiniz.

Kahvaltı bakımında zengin menülere sahip olduğu için kahvaltı aktiviteleri için oldukça elverişlidir. Tesis içerisinde paint bol oynayabilir, uçurtma uçurabilir ve dilerseniz sadece çimlere yatıp temiz doğa havasını içinize çekebilirsiniz.

Ahlatlıbel Atatürk Parkına Giriş Ücretli Mi?

Sorunun cevabı ne yazık ki evet. Giriş ücreti 5₺’dir. Fiyat oldukça makul olmakla birlikte devlete ait bir işletme olmasından dolayı imkânların arttırılabilmesi için gereklidir. Otopark ücreti olarak 5₺ alınırken kişi başı ücretin 3₺ ücret alınmaktadır. Ücret hakkında güncel bilgiyi alabilmeniz için konunun altına belediyenin iletişim bilgilerini ekleyeceğiz.

 

İncek Bulvarı Üzeri Ahlatlıbel 06830 İncek/Ankara
İletişim : 489 80 45
Website: Çankaya Bedeliyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here